:: Pradžia
:: Analizai
:: Auksinės varpos
:: Bybio dainos
:: Blevyzgos
:: Kalbos pirtelė
:: Kempinligė
:: Klizma
:: Šūdų malūnas
:: Distrofikų arena
:: Nuorodos
:: Kontaktai

Boba su smegenais tinka į žmonas, o visos kitos tik seksui


Blevyzgos.lt

Pernilla Stafelt. Šūdų knyga (Bajs boken)

Vaikiška knygutė. Labai populiari Švedijoje. Tiesioginis sutrumpintas vertimas.

Kai  gyveni, turi kartais kakoti. Bent jau, jei esi gyvūnas arba žmogus (Paveiksliukas: nuogas žmogus ir kažkoks priešistorinis dramblys iš Juros periodo). Augalai gyvena, bet jiems nereikia kakoti (Piešinukas: visokie augalai). Daugelis mano, kad šūdai yra nefaina (Piešinukas: vyrai ir moterys, kurių mimikos rodo, kad šūdai yra nefaina). Turbūt dėl to, kad jie smirdi (Piešinukas: šūdas, nuo kurio sklinda kvapas, pavaizduotas banguojančiom linijom). Kiti mano, kad šūdai yra faina (Piešinukas: besijuokiančių vaikų snukučiai). Kai kurie mano, kad tai skanu (Piešinukas: musės ant šūdo).
Šūdai yra įvairus. Jie gali būti kaip kankorėžiai (Piešinukas: kankorėžis „tallkotte, kankorėžis „grankotte“, ir šūdukas „bajskotte“). Šūdai gali būti kaip dešra (Piešinukas: ilgas dešrinis šūdas), arba kaip sriegis (Piešinukas: sraigtinis šūdas ir sraigtas). Taip pat gali būti kaip košė (Piešinukas: šūdų krūva). Taip būna, kai
skauda pilvą. Tai vadinama paleisti viduriai.
Šūdai išeina iš šūdų skylės užpakalyje (Piešinukas: nuogas užpakalis ir rodyklė, rodanti šūdų skylę).
Šūdai gali būti įvairių spalvų. Normalus šūdas yra rudas (piešinukas). Dar būna geltonas šūdas (piešinukas), juodas šūdas (piešinukas) ir raudonas šūdas (piešinukas), kuris toks būna nuo burokėliu (Piešinukas: burokėliai). Kartais nekakojama keletą dienų, nors ir bandoma tai daryti. Tai vidurių užkietėjimas (Piešinukas: mergaitė bando prašikti. Net raudona nuo stenėjimo). Galų gale vis tiek iškakojama. Gal tada bus ilga ilga dešra?
Šūdai gali būti pėdsakai, pavyzdžiui miške (Piešinukas: daug pėdsakų, šuns pėdos, žmogaus pėdos, prikakota stirnos ir šuns, rodyklės, kad tai šūdų pėdsakai). Skirtingi žvėrys skirtingai kakoja. Pelės šūdai (piešinukas). Žiurkės šūdai (piešinukas). Žiurkės šūdai yra panašūs į pelės, bet didesni. Paukščio šūdai (piešinukas). Avies šūdai (piešinukas). Briedžio šūdai (piešinukas). Iš jų galima pasidaryti karolius. Arklio šūdai (piešinukas). Karvės šūdai (Piešinukas: šikanti karvė). Jie dar vadinami karvės blynais. Žuvies šūdai nepanašūus š dešras arba kankorėžius. Jie panašūs į ilgus spagečius. (Piešinukas: šikanti žuvis). Dramblio šūdai žiauriai dideli (Piešinukas: dramblio kamuoliai).
Šuo, kuris eina pro šūdą, pauosto jį (Piešinukas: šuo uosto šūdus prie stulpo). Tada jis žino, kad kitas šuo buvo čia prieš jį. (Piešinukas: kitas šuo šika). Kartais šunys kakoja ant šaligatvio visiems matant. Žmonės beveik niekada nekakoja, kai kas nors mato: žmonės paprastai eina į specialų kambarį  tualetą  ir užsirakina. (Piešinukas: tualeto kambarys). Tualeto viduj stovi porcelianinė kėdė. Joje yra skylė, kurios apačioj yra vandens. Vanduo padaro taip, kad šūdas paskęsta ir išplaukia, todėl neprilimpa prie unitazo sienelių. Tai yra gerai, nes greitai atkeliauja bakterijos, kurios mėgsta senus šūdus. Nuo jų galima susirgti (Piešinukas: visokios baisios pabaisos bakterijos, rėkiančios: „Norim šūdų!“).
Unitazas turi viena daiktą, kurio įprastos kėdės neturi – mygtuką, kurį paspaudus šūdai iškeliauja į jūrą. Labai faina žiūrėti, kaip nuleidžiamas vanduo tyška (Piešinukai: visas procesas iliustruotas, o paskutiniame paveiksliuke šūdas su maudymosi kepuraite plaukioja jūroj).
Kaime tikriausiai nėra tualetų. Bet tada būna būdelės su širdelėm. Ten gali šikti net keli iš karto, bet neįmanoma nuleisti vandens. Šūdai ten krenta į kibirus po skylėm (Piešinukai: būdelė su širdele; suolas su trim šikimo skylem; kibirai, į kuriuos krenta šūdai). Kibirus surenka šūdovežis (Piešinukas: autobuso stotelėj stovi moteris ir vyras, pro šalį važiuoja šūdovežis). O kas, jeigu kas nors laukia autobuso, o pro šalį pralekia šūdovežis? Kokia katastrofa!!!!! (Piešinukas: tie žmogeliai autobuso stotelėj, aptaškyti šūdais ir baisiai smirdi).
Gėlės mėgsta šūdus. Jos valgo šūdus (Piešinukas: saulėgrąža, ramunė ir tulpė aštriais dantim kerta šūdus). Tai vadinama trąšom ir dedama ant žemės aplink gėles. Šiaip gėlės nevalgo burna. Jos valgo savo šaknim, kurios yra po žeme. Kai lyja, šūdai tirpsta ir susigeria su vandeniu į žemę (visas procesas iliustruotas). Šaknys sugeria šūdvandenį. Gėlės auga.
Perdimas ir šūdai yra linksma. Taip mano beveik visi vaikai, bet ne suaugusieji (Piešinukas: dėdė ir teta verkia, o vaikas sako: šūdas). Jie gali nusiminti, kai tiesiai šviesiai pasakoma ŠŪDAS. Jiems labiau patinka, kai kalbama apie ką nors malonaus, kas nesmirdi ir yra ne rudas. (Piešinukas: ta pati teta ir tas pats dėdė šypsosi, o vaikas sako: Gėlės).
Kūdikiai nežino iš anksto, kada jie norės kakoti ar siusioti (Piešinukas: pampersas su šūdais).
Pampersas = myžalų ir šūdų gaudytuvas.
Kūdikiams reikia pampersų, kad visur, kur jie tik bebuvo, nebūtų myžalų ir šūdų (Piešinukas: kambarys, kuriame ant stalo, kilimo, sofos, knygos pilna šūdų ir prisiusiota ant grindų).
Kartais reikia bezdėti. Netikrą bezdėjimą galima išgauti ir burna (Piešinukas: visokie veidai, perdžiantys burna). Bet dažniausiai perdžiama užpakaliu (Piešinukas: šiknos ir įvairūs perdimo garsai iš jų). Bezdėti yra linksma, bet kartais pakvimpa nefainai (Piešinukas: veidai, užsikimšę nosis nuo nefaino kvapo, ir jiems net žalia akyse).
Tave, matyt, domina ar perdalai yra rudi? Ar jie atrodo kaip mažas rudas debesėlis? Bet ne! Jis toks pats, kaip ir visas kitas oras (Piešinukas: stiklainis su dangteliu ir rodykle, rodančia, kad viduj bezdalas). Jis nematomas, bet kad jis yra, žinoma iš kvapo.
Bezdalas = oras + šūdo kvapas (Piešinukas: 2 vaikai suka šokdynę užsikimšę nosis, nes šokinėjantis per šokdynę vaikas pabezdėjo). Jei bezdama po vandeniu, tai iškyla burbuliukai (Piešinukas: nuogas dėdulė jūroj bezda, ir kyla burbuliukai).
Afrikoj iš šūdų galima statyti namus (Piešinukas: negrai renka karvės šūdus ir stato namą). Šūdai sukietėja, kai džiūsta saulėje. Įsivaizduok, kad begalė tetų ir dedžių yra vienam kambary ir šika, kiek tik gali (Piešinukas: nuogi dėdės ir tetos šika kiek gali). Kokį aukštą namą būtų galima pastatyti!!! (Piešinukas: dangoraižis iš šūdų). Jame galėtų gyventi visi dėdės ir tetos. Bet jei pradėtų lyti, namas ištirptų (Piešinukas: tirpstantis dangoraižis) ir tada jo vietoj pradėtų augti braškės (Piešinukas: didelės, saldžios ir gundančiai raudonos braškės).
Šūdas + žemė + sėklos = braškės.
Tetos ir dėdės valgo braškes, kurios faktiškai yra skanios.
Žinduoliai suvalgo savo jauniklių šūdus, kai tvarkosi urvuose, olose, lizduose ir t.t. (Piešinukas: lapė valgo šūdus, o 3 lapiukai žiūri akis išpūtę) vietoj to, kad išsiurbtų (Piešinukas: dulkių siurblys). Pagalvok, kas būtų, jei žmonės valgytų šūdus!!! Būtų keista. (Piešinukas: močiutė anūkei atneša bulvių košės su dešriniais šūdais).
Šūdas = jau suvalgytas maistas.
Jei turi didelę lovą ir nusirengi, tai gali turėti nuosavą šūdų teatrą su žiūrovais. (Piešinukas: lova, nusirengimas, ant lovos šokinėjantys vaikai, tėtis, mama ir senelis žiūri). Šokinėji lovoj, krisdamas ant nugaros perdi burna (Iliustruota, kaip tai daryti). Tada reiktu pabaigti dainele. Bet apie šūdus nėra beveik jokių dainų. Tada reikia susikurti.

Dainelė apie šikančią voverę, kurios nelabai einasi man išversti, nes jau labai be ryšio verčiasi

Galinis viršelis: eilėraštis ( išversta nelabai rimuotai)

Virš miškų, kalnų ir lygumų
Girdisi garsai iš tualetų.
Visi žmonės šika,
Ir negali to pakeisti.

Karaliai ir banditai irgi
Atsikrato savo atliekom.
Netgi fainuole teta Šarlotė
Iššika vieną kitą šyška.

Karvės šika iš šiknos.
Tai vadinam mes trąša,
Kurią išbarstome ir
Po kiek laiko turim gėlę.
Mėlyną ir baltą.

Gyvenimas pats reikalauja šūdų.
(Livet själv behöver skit).

Lietuviškai English German

© 2004 (1999) Blevyzgos.lt | Visos teisės (tipo) saugomos