:: Pradžia
:: Analizai
:: Auksinės varpos
:: Bybio dainos
:: Blevyzgos
:: Kalbos pirtelė
:: Kempinligė
:: Klizma
:: Šūdų malūnas
:: Distrofikų arena
:: Nuorodos
:: Kontaktai

Boba su smegenais tinka į žmonas, o visos kitos tik seksui


Blevyzgos.lt

Perdimo rūšys

PAPRASTASIS  PIRSTELĖJIMAS: ši rūšis girdima dažniausiai. Artimas „plėšiančiojo“ pirstelėjimo giminaitis, bet išleidžiamas su mažesne jėga. Paprastai girdimas žmonių grupėse, kur žmonės dar gėdijasi bezdėti vienas prie kito. Tačiau vienas žmogus galiausiai įveikia perdėtą kuklumą ir paleidžia šį garsą, tuo padrąsindamas visus kitus. Paprastai nesmirda. [Išklausyti]

SLEPIAMAS PIRSTELĖJIMAS: paprastai leidžiamas vietose, kur bezdėjimas nepageidautinas. Žmonių, leidžiančių šios rūšies garsus, galite sutikti visur – pradedant knygynu ir baigiant vaistine. Leidžiami labai susikaupus, jie reikalauja didelio įgudimo. [Išklausyti]

KOSINTIS PIRSTELĖJIMAS: toks pirstelėjimas, kurį pirdūnas bando pridengti kosėjimu. Dažniausiai asmuo stovi kur nors patalpos kampe ir kosti, leisdamas „paprastąjį“ garsą. Nerekomenduojama, kad truktų ilgiau, nei įprasta. [Išklausyti]

ŠLAPIAS PIRSTELĖJIMAS: šlapias pirstelėjimas skamba labai sultingai. Paprastai tai būna įspėjimo signalas ir ženklas, kad greita evakuacija tualeto link yra neišvengiama. [Išklausyti]

„VĖJO PALEIDIMO“ PIRSTELĖJIMAS: panašus į „plėšiantįjį“, bet jį lydi duslus besiveržiančių dujų garsas. Taip yra todėl, kad pirdžius stengiasi visas dujas išpūsti labai greitai. Dažniausiai veiksmą lydi garsus aplinkinių juokas. [Išklausyti]

SUSPAUSTAS PIRSTELĖJIMAS: lengvai atpažįstama rūšis. Skamba taip, tarsi pirdžius būtų taip smarkiai užspaudęs savo šiknaskylę, jog dujų išsiveržimas sukelia skausmą. [Išklausyti]

PLĖŠIANTIS PIRSTELĖJIMAS: vienas iš geriausių. Tai garsus ir ryškus garsas, kuris niekad neliks nepastebėtas aplinkinių. Tai vienas, galingas dujų burbulo išsiveržimas, išeinantis iš šiknaskylės su sprogimo garsu. [Išklausyti]

PAVOJAUS PIRSTELĖJIMAS: tinkamas pradedančiajam. Prasideda garsia, nenatūraliai aukšta nata, ir baigiasi greitu krintančiu garsu anksčiau, nei laukta. Paprastai reiškia pirdžiaus susinervinimą ir baimę.

PUČIAMASIS PIRSTELĖJIMAS: įgauna garsą daugiau ne iš paties savęs, o iš pirdūno pūtimo. Skamba tarsi sklistų iš dūdos arba saksofono, bet rezonatoriumi gali būti ir tinkamos patalpos sienos. Išgauti reikalingos tinkamos sąlygos.

NUMATYTAS PIRSTELĖJIMAS: pirstelėjimas, kurį galima pajausti dar iki to laiko, kai jis nuskamba. Bezdėtojas jaučiasi nepatogiai, stengiasi nutaikyti momentą, kai, jo manymu, jo niekas negirdi.

UŽPAKALINĖS SĖDYNĖS PIRSTELĖJIMAS: skamba tik automobiliuose. Pasigista eismo fone, negarsiai, tačiau lydimas palengvėjimo atodūsio. Dėl oro cirkuliacijos smarvė efektyviai pasklinda po visą automobilio saloną.

RYTINIS PIRSTELĖJIMAS: taip kai kurie žmonės sako „labas rytas“. Maždaug 8 garsai, 2 paskutiniai – žemi. Panašu į pelėdos ūkavimą.

GIGANTIŠKAS PIRSTELĖJIMAS: panašesnis į bombos sprogimą. Retas net tarp patyrusių bezdėtojų, bet labai įspūdingas. Tai toks pirstelėjimas, kuris gali nutildyti dainuoantį chorą.

PIRSTELĖJIMAS – ŠŪVIS: garsas panašus į pistoleto spragtelėjimą. Gali išgąsdinti aplinkinius. Ypač dažnas greitojo maisto užkandinėse, bei prisivalgius pupelių.

PIRSTELĖJIMAS – ĮSAKYMAS: nuo „numatyto“ skiriasi tuo, kad gali būti užlaikomas ilgą laiko tarpą, laukiant tinkamo momento. Be to, specialiai paleidžiamas taip, kad girdėtųsi.

PIRSTELĖJIMAS MINIOJE: išsiskiria galingu, toli pasklindančiu kvapeliu, priverčiančiu daugelį žmonių atsisukti. Atsisukimo tikslas – atpažinti ne pirdalą, bet perdžiantįjį. Tačiau tai neįmanoma, nebent pirdžius supanikuoja ir ima kosėti arba žiūrėti į lubas. Dažnas koncertuose.

PAGALVĖS PIRSTELĖJIMAS: slepiamas, kartais sėkmingai, pirstelėjimas. Asmuo, sėdintis ant minkštos sofos ar kėdės, stipriai įspaudžia savo subinę į minkštąją baldo dalį. Išleidžia dujas labai atsargiai ir nejudėdamas, dažnai tik po tam tikro laiko. Paprastai didžiąją smarvės dalį sugeria baldas.

DAVATKIŠKAS PIRSTELĖJIMAS: sutinkamas bažnyčiose ir kitose susikaupimo vietose. Pirdūnas pirmasis užuodžia kvapą ir ima kaltinti kitus gadinant orą.

NEPAVYKĘS PIRSTELĖJIMAS: tai pirtelėjimas, kurį oro gadintojui pavyko sulaikyti savo tiesiojoje žarnoje. Menkai ištirta ir sunkiai apiobūdinama rūšis. Intymiausias ir visų perdimo būdų. Paprastai bezdalius jaučiasi kiek nepatogiai.

AIDINTIS PIRSTELĖJIMAS: girdimas didelėse patalpose su gera akustika (pvz. mokyklos sporto salėje). Tai pirtelėjimas, sukeliantis aidą. Susideda iš dviejų tonų: pirmasis garsus tonas, pauzė, ir antrasis tylesnis tonas.

PABRĖŽIANTIS PIRSTELĖJIMAS: girdimas asmeniui kalbant. Tai tarsi skyrybos ženklas (pvz. šauktukas), skirtas pabrėžti svarbiausias kalbos vietas. Garsus ir aštrus garsas.

SVARBUS PIRSTELĖJIMAS: jį garsiai paleidžia koks nors labai svarbus asmuo.Garsus, vienodas garsas. Visi turi apsimesti, kad jo negirdėjo.

PRANCŪZIŠKAS PIRSTELĖJIMAS: labai skambus garsas. Dažniausiai minorine tonacija, minkštas ir muzikalus, su daugybe pustonių.

VAIDUOKLIŠKAS PIRSTELĖJIMAS: begarsis, jaučiamas tik kvapas. Pvz., jūs įeinate į tuščią namą, kuriame nieko nėra, ir užuočiate bezdalus. Moksliškai nepaaiškintas reiškinys.

PENSININKŲ PIRSTELĖJIMAS: tokia perdimo rūšis, kai bezdama, kosima ir čiaudima vienu metu. Po veiksmo paprastai girdimi skundai sveikata ir valdžia.

MULKIO PIRSTELĖJIMAS: išleidęs viengarsį švilpiantį tylų apgailėtiną garsą, asmuo šypsosi, vaiposi, rodo į save (tam atvejui, jei neišgirdote) ir didžiuojasi savimi taip, tarsi būtų išgavęs „gigantišką“ pirstelėjimą.

DUNDANTIS PIRSTELĖJIMAS: sunkus bubtelėjimo garsas, lyg ant žemės būnų nukritęs pernokęs arbūzas. Kvapas irgi būna labai sultingas.

MIRTINAS PIRSTELĖJIMAS: tai kovinių dujų panaudojimas. Atskiriamas iš tiršto supuvusių kiaušinių kvapo. Būtina užsidėti dujokaukes ir evakuotis, nesukeliant panikos

SVEIKUOLIŠKAS PIRSTELĖJIMAS: leidžiamas itin sveikai besimaitinančių žmonių. Net persdami jie pabrėš jums sveikos mitybos naudą, ir paaiškins, kad net  jų bezdalas kvepia sveikata.

PALENGVĖJIMO PIRSTELĖJIMAS: atskiriamas ne pagal kvapą, o pagal palengvėjimo atodūsį, nuleidus susikaupusias dujas. Labai dažnas.

BAISUS PIRSTELĖJIMAS: gąsdina ne vien klausytojus, bet ir patį pirdžių. Jaučiama skausmo gaida. Bezdalius gali netekti kalbos dovanos arba pusiausvyros. Labiausiai išsiskiria savo ilgiu – trunka mažiausiai 15 sekundžių. Tai stiprus, garsus, banguojantis garsas.

PRIBRENDĘS PIRSTELĖJIMAS: paprastai dujos kaupiasi keletą valandų, ir išsiveržia tada, kai pasiekiamas atitinkamas slėgis. Aplinka tam neturi jokios reikšmės, nuskamba visada savo vietoje.

GAIŽUS PIRSTELĖJIMAS: sausas ir cypiantis garsas. Skamba taip, tarsi šiknaskylei reikėtų papildomo tepimo (drrėkinimo). Girdimas kančios pustonis.

KLASTINGAS PIRSTELĖJIMAS: tylus, bet mirtinas.

MANDAGUS PIRSTELĖJIMAS: skleidžia garsą, panašų į atsiprašymą.

RĖŽIANTIS PIRSTELĖJIMAS: vibruojantis garsas, tarsi elektrinio pjūklo.

ČIURLENANTIS PIRSTELĖJIMAS: tai pats šlapiausias iš visų pirstelėjimų. Skleidžia burbuliuojantį garsą. Panašus į povandeninį pirstelėjimą. [Išklausyti]

MIKČIOJANTIS PIRSTELĖJIMAS: susidaro tada, kai dujoms sunku išsiveržti į dienos šviesą. Būdingas „pych pych“ garsas, tarsi būtų šaudoma serijomis. Pirdžiui reikia gerokai pastenėti.

KUTENANTIS PIRSTELĖJIMAS: trumpas, tylus garsas. Dujos kutena šiknaskylės raumenis.

PIRSTELĖJIMAS VONIOJE: vienintelė pirdalų rūšis, kurią galima pamatyti savo akimis! Taip yra dėl burbulų, nes pirdžius sėdi vonioje, pilnoje vandens. Trukmė, kvapas, garsumas gali būti labai įvairūs, bet šiuo atveju tai neturi reikšmės. Garso tonacija priklauso nuo vandens kiekio vonioje, bei (ypač) nuo pačios vonios sąvybių. 

Pastaba: ieškomi išmanantys žmonės, kurie galėtų visas šias rūšis užrašyti natomis.

Lietuviškai English German

© 2004 (1999) Blevyzgos.lt | Visos teisės (tipo) saugomos