:: Pradžia
:: Analizai
:: Auksinės varpos
:: Bybio dainos
:: Blevyzgos
:: Kalbos pirtelė
:: Kempinligė
:: Klizma
:: Šūdų malūnas
:: Distrofikų arena
:: Nuorodos
:: Kontaktai

Boba su smegenais tinka į žmonas, o visos kitos tik seksui


Blevyzgos.lt

Visa tiesa apie Kalėdų Senelį

Kalėdų Senelis - lapių haliucinacijų padarinys

Mokslininkai mano, kad Kalėdų Senelio, skriejančio elniais kinkytose rogėse, įvaizdis gimė Šiaurės gyventojų, apsivalgiusių haliucinogeninių grybų, vaizduotėje. Kalėdų Senelio mitas radosi Laplandijoje, šiandieninės Suomijos šiaurėje. Apie tai rašė britų laikraštis "The Daily Telegraph".

   Ten gyvena lapiai, kurie mėgdavo pakramtyti musmirių. Tiesa, patys lapiai šių grybų nevalgydavo, bet sušerdavo juos elniams, o po to rinkdavo elnių šlapimą. Narkotinės medžiagos iš elnio organizmo išsiskirdavo per šlapimą ir būdavo "tinkamai paruoštos vartojimui". Išgėrusius tokios mikstūros lapius apimdavo dangiška palaima, tiksliau, prasidėdavo haliucinacijos.

   Karališkojo britų botanikos sodo vadovas profesorius Ianas Edwardsas įsitikinęs, kad Kalėdų Senelio istorija gimė būtent nuo haliucinogeninių grybų poveikio. Laboratorijoje iš šių grybų pavyko išskirti narkotiką, savo veikimu prilygstantį LSD.

   Galima beveik neabejoti, kad lapiams vaidendavosi skraidantys elniai, kurie vėliau virto legenda apie gerąjį Kalėdų Senelį. Profesorius I.Edwardsas mano, jog išgėrusiems elnių šlapimo vyrams atrodydavo, kad jų kinkinys lekia oru.

   Kodėl Kalėdų Senelis apsirengęs raudonai? Profesorius tai sieja su šio grybo spalva. Raudona baltais taškeliais musmirė klejojančioje sąmonėje virto raudonu švarkeliu vilkinčiu senuku su ilga balta barzda.

   Savo samprotavimus profesorius I.Edwardsas išdėstė Kalėdų Senelio legendos analizei skirtame seminare.

„Lietuvos Rytas“, 2001 12 18.

Lietuviškai English German

© 2004 (1999) Blevyzgos.lt | Visos teisės (tipo) saugomos