:: Pradžia
:: Analizai
:: Auksinės varpos
:: Bybio dainos
:: Blevyzgos
:: Kalbos pirtelė
:: Kempinligė
:: Klizma
:: Šūdų malūnas
:: Distrofikų arena
:: Nuorodos
:: Kontaktai

Boba su smegenais tinka į žmonas, o visos kitos tik seksui


Blevyzgos.lt

Kovinės-alkoholinės dramos „Naujieji metai“ scenarijus

Pagrįsta tikrais įvykiais.

Istorija, kuri buvo daug kartų pasakota, tačiau nėsyk nebuvo įamžinta interneto platybėse. Šis pasakojimas gali būti naudojamas ir kaip vadovėlis "teisingai" švenčiant Naujuosius Metus. 

Veikiantys asmenys: 
 
Kristijonas (jis gi "Namų" "savininkas") 
Kozlikas (jis gi Papugaičikas, jis gi PaPu, jis gi Aktorius. 
Charakteris paprastas: kerzai ant basos kojos, SS-ininko suplyšęs ploščius ir šeimyniniai trusikai) 
Liudys (jis gi SPONSORIUS ir vairuotojas, taip pat Al Pachino bei Senis Šaltis) 
Kiti veikiantys asmenys: Žalias, Zona, Salina, Vaidutis 

1. Preliudija 

1992(?) 12 31. Kristijonas, nieko net negalėdamas įtarti, pasigiria kursiokų tarpe, jog turi sodybą, kur galima sutikti naujus metus. 

2. Lengvas apsipirkimas 

Kibiras namų gamybos mišraines, +-kibiras keptos duonos, 1-2 rūkytos vištos, dešrelės... 
Viskas, ko trūksta - pora butelių degtinės, alų nusipirksime Utenoj, šampano simboliškai. 
Viskas, kas gavosi - (viskas Liudo sąskaita) dėžė "Kvietinės", pora butelių šampano, pora blokų Marlboro, du bakeliai alaus (alaus užsipilta Utenoj). 

3. Kelionė 

Išvažiavom apie 7:00 ryto. Liudys, Kristijonas, Kozlikas. 
Transportas - zadrypanas žiguliukas. 
Ties posūkiu į (visiems žinomo:)) "Sungailiškio piliakalnį" asfaltas baigiasi. Po šimto metrų baigiasi ir vėžios (už borto plius du, stiprus šoninis vėjas, matomumas geras, krituliai (sniegas)). 
Liudys su šūkiu "pravažiuosim..." - ...mašina nuslysta (svarbu:)) į dešinę šalikelę. 
Keleiviai rankomis mašiną užneša ant kelio. 
Liudys su šūkiu "pravažiuosim..." pravažiuoja dar 10 metrų, plius tradicinis manevras "mašina į dešinę šalikelę". Antram ištraukimui jau reikalingi įrankiai. Jų nėra... Reikia ieškoti... 
Einam į gretimą sodybą, kurioje žmonių nėra (tipo kam jie reikalingi), tačiau kastuvas visgi yra. Kastuvas - pati ta priemone kišti po ratais, o ratai pati ta priemonė kastuvams laužyti, o rankos – pati ta priemonė iškelti mašinai iš griovio. 
Netikėtas sprendimas: du (su buteliu degtinės "Kvietinės") eina į sodybą, o mašina (su Liudu) važiuoja į Uteną pasiimti likusios chebros. 
Tipo, daugiau žmonių mašiną nuneš kur norės. 
Kelią iki sodybos žymėjo tik bobulės pėdos ir jos rogučių vėžios. Vietomis sniego buvo iki kelių (įdomu, iki kur bobulei). Pirmas siurprizas – sodybos spyna. Ją bandoma atrakinti visomis brutaliomis priemonėmis, bet 10 minučių yra kantrybės riba... 
Yra 2 keliai: 
a) per langą 
b) per gonkas 
Variantas "a" patiria visišką fiasko, nes šeimininkai uždarė langines skersiniais. Per gonkas pavyksta patekti tik į gonkas – durys į namą atsisako paklusti pečių smūgiams. 
Randamas kelias "c" - visgi atrakinti duris. 
Atidarius durys buvo pareikšta: "jeigu dar elektros nebus..." Pamaigius visus mygtukus - "vo blyn, akurat...", na ką, degtinės... Atmatavus po 50 gramų "iš kakliuko" pasirodė piliečiai, važiavę traukiniu su idėja atnešti mašiną iki namų. Mašina "ėjo" kaip greideris - sniego priekyje buvo iki kapoto. Beje, žmonės buvo apsirengę kelionei "nuo durų iki durų" (pirštinės, kepurės bei šalikai namie). Pakūrus pečių, laukiam trečios piliečių partijos su merginom. 
Alus geriasi neblogai, tačiau elektra neatsiranda, pradeda temti. Atidaroma "Kvietinė", paragaujam - šūdas. Atidaromas litras (kontrabandinio) "Petroff" - kitas reikalas... 
Sutemsta visiškai, elektros vis dar nėra, nei šviesos, nei muzikos. Trys miega, keturi geria pasišviesdami prožektoriumi, kurio baterijos totaliai nusėdusios. Taupumo sumetimais prožektorius įjungiamas kelioms sekundėms tik pilant į taurelę. Alternatyvi pasišvietimo priemonė - "kerasinka". Tiesa, be žibalo. Geriausias žibalo pakaitalas – benzinas. Bepilant benziną sunaikinamas apsauginis stiklas, bet taip dar geriau – liepsna ryškesnė kokius 2 kartus ir 1,000321858 karto šilčiau. Tokiu būdu, patys to nesuvokdami, sėdim, laukiam gaisro. Kas kartą, einant pamyžti į lauką, mėginamos įvairiausios elekros jungiklių padėtys. Po eilinio myžimo, paspaudus mygtuką pasigirsta staugimas namo viduje - atsirado šviesa. Įėjus į namą stebimas ryškus pagyvėjimas: tie, kurie nemiegojo, visom priemonėm bando pažadinti tuos, kurie miega, ir išaiškinti, kaip viskas yra "zajabys". Akcija baigiasi miegojusios publikos visiška ir besąlygiška kapituliacija. 
Na va, dabar pats laikas važiuoti pasitikti publikos, atvykstančios vakariniu traukiniu. Namie pasilieka Kristijonas ir Salina – "apsitvarkyti prieš atvykstant merginoms". Bardako tvarkymas trunka apie 10 minučių, likusį laiką tvarkoma degtinė (vis dar "Petroff"). Kiti, "išvažiavę" pasitikti merginų, vykdė akciją "kuo žigulys ne rogutės" ir "kuo mes blogesni už arklius". Po valandos pasivažinejimo su "rogutėmis" žmonių skaičius nepadidėjo, kaip ir reikėjo laukti: jei atsirado šviesa, gero nelauk - merginos neatvažiavo. 
O TADA VISKAS IR PRASIDĖJO. 

4. Pirmas veiksmas (eglutė, muštynes, fiesta) 

Kadangi merginų nėra, galima ir atsipalaiduoti: "Kvietinė" negeriama, nes šlykšti, prieš alų niekas nieko prieš neturi. Tempai spartėja... 
Vidinio balso (vb) dialogas su išoriniu (ib): 
(ib) - Ko trūksta ? 
(vb) - nu jo, mergų... 
(ib) - Mdasss..., bet ko dar ? 
(vb) - nu... vodkės netrūksta... 
(ib) - Kažko visvien trūksta... 
(vb) - EGLUTĖ 
Griebiamas kirvis plius trys girti piliečiai, kryptis - "link ežero į mišką". Beje, lapuočių miškas. Po 20 min. rūkymo randama nauja kryptis - "link eglučių". Trumpas eglučių aprašymas: kamieno diametras 0,7 metro, aukštis minimum 10 metrų, kamienas padengtas samanom ir, kas labiausiai smagu - sakais. Ilgai nedvejojus kirviu randama apatinė šaka, tiesa, partysus namo ji nebeatrodo tokia graži - tie 1203 spygliai visi nudžiūvę ir krenta nuo šakos kuo toliau, tuo labiau. Randama geriausia vieta tokiai šakai - palubėje virš vaišių stalo. 
Užkandžiai: dešrelės, keptos duonkepėje, pamirkytos padaže ir sodriai pabarstytos spygliais iš "palubės". 
Visą laiką nepamirštama gerti. Kadangi kai kurių drabužiai džiūsta po važinėjimosi "rogutėmis" ("Žiguli"), tai tie "nekurie" vaikšto tik su trusikais. Ilgainiui, šis paskutinis dangalas (trusikai) po improvizuoto striptizo papuošia "eglutę". Eglutės puošimui taip pat naudojamos skardinės, cigarečių pakeliai, kamšteliai ir "bykai". 

Dviejų geriausių draugų Žalias ir Zona dialogas: 
(pirma serija) 
-Tu stabdai 
-Ne, aš nestabdau 
(Po dvidešimt minučių) 
-Tu stabdis, gerk o ne kalbėk! 
-Ne, aš ne stabdis 
Ginčas pereina į muštynes. "Sportininkai", apsirengę tik kelnėmis ir maikutėmis, randa geriausią vietą pasivolioti - avietynas. Muštynės pereina į gėrimą, gėrimas pereina į dialogą: 
(antra serija) 
-Tu stabdai 
-Ne, aš nestabdau 
Ginčas pereina į muštynes. "Sportininkams" uždraudžiama voliotis po avietyną 
- (Kristijonas) "Yra laukas, ten ir muškitės". 
(trečia ir paskutinė serija) 
nuėjus į mušimosi vietą (žiūrovai stebi per langus): 
-Turi rūkyt? 
-turiu, imk.. 
-o gal nesimušam ? 
-nesimušam... hmm, bet žmonės gi žiūri, jų apvilti negalima, reikia muštis.

Muzikos pasirinkimas: BoneyM, ABBA, Pogues, ... 
Vienas iš veikėjų – Žalias – rado "vienintelį, patį geriausią" gabalą: Pogues "Fiesta". Jis rūpestingai atsukinėjo šį gabalą n+1 karto. O vat būtent tą "+1" kartą atsukęs į gabalo pradžią pradėjo glaustis prie sienos, kažką nerišliai mygdamas, prie jos vertikaliai bestovėdamas ir užmigo. (vaikai, nebandykite to pakartoti namie) 

5. Naujųjų metų sutikimas (pats trumpiausias skyrius) 

Viskas, ką atsimenu, galima aprašyti 4 žodžiais: pažadina, šampanas, bloga, užmiegu 

6. Prisikėlimas (Kvietinė) 

Rytinė receptūra susiveda į "Dideliais kiekiais arbata bei kava". 
Rytinis portretas: PaPu su suplyšusiu ploščium, kerzais ant basos kojos bei šeimyniniais trauzais. Plaukai pasistoję, snukis kvadratinis, akių beveik nesimato (užtinimas). Juoktis neišeina, nes visi judesiai sukelia galvos skausmą. 
PostRytinė receptūra: "Dideliais kiekiais išsivadėjęs alus". 
Kažkuris pilietis paragauja "Kvietinės"- o žinot, ne tokia ji ir šlykšti, netgi atvirkščiai... Puolama ragauti- iš tiesų labai maloniai nuteikia gomurį. Finale, 12:00 daugumai prašant skelbiamas pietų pogulis. 

7. Pirtis, Senis Šaltis (Al Pacino) 

Atsibudus bei paragavus "Kvietinės" pradedama kūrenti pirtis. Kadangi pirtis kūrenama su vatinukais, pojūtis, kad ji jau "užkaito", yra apgaulingas. Temperatūra siekia apie 70 laipsnių. Paaiškėja kad į pirtį nori eiti tik du. Kyla klausimas - "nafig kūrenom" ? Reikia gelbėti padėtį. 
Belieka prikalbinti dar ką nors, LAIMĖ IŠPUOLA girčiausiam ir labiausiai negalinčiam pasipriešinti Liudžiui (L).  Dialogas: 
(entuziastai) - Liudy, į pirtį eisi ? 
(L) - ne. 
(entuziastai) - Liudy, tu mums draugas ? 
(L) - jo. 
(entuziastai) - reiškia, eisi... 
(L) - reiškia, eisiu. 
Kristijonas šią žavią ir LABAI entuziastingą pirties mėgėju kompaniją palydėjo į pirtį. Žibalinę (benzininę) lempą be gobtuvo buvo uždrausta nešti į vidų dėl priešgaisrinių sumetimų, ta proga pirtyje buvo tamsu (ir salyginai šalta). 
Mizanscena: Entuziastai "parinasi", Liudys(L) miega ant laktos su visais drabužiais. Dialogas: 
(entuziastai) - Liudy, čia pirtis, čia reikia kaifuoti. 
(L) - . 
(entuziastai) - Tu ką, ble, miegi ?! 
(L) - . 
Liudys išrengiamas nuogai, pasodinamas ant narų "kaifuoti", drabužiai sumetami po naromis. Kaifas trunka dvi minutes. Miegas ima viršų. 
(entuziastai) - Tu ką, ble, vėl miegi ?! Kaifuok! 
(L) - . 
Kaifo sustiprinimui bei miego išblaškymui užpilamas kibiras vandens ant Liudo ir jo drabužių.
(entuziastai) - Ble, jis net nejuda... 
(L) - . 
(entuziastai) - Pamiegot gali ir lauke, pirtis ne tam skirta. Čia reikia kaifuoti. 

Su šūkiu "URA" Liudas išmetamas ant sniego kaip mama pagimdė. 
Moralė: Jei pirty nekaifuoji - eik nx! 
Vėliau paskaičiavus, "sniego procedūros" truko apie 10 minučių. 
Vaizdas iš NEentuziastų pusės: 
Sėdim viduj. Beldimas į duris. Mintis - kaimynas atėjo pasveikinti su naujais metais. Iš įpročio paklausėme: 
- Kas ten ? 
- Senis Šaltis... 
Duris atvėrus pamatomas visai nuogas ir visai blaivas žmogus (nors prieš pusvalandį jį be pulso nunešė į pirtį). Tik atidarius duris "Senis Šaltis" pribėgo prie krosnies ir sukišo kojas į karštą krosnį. Kadangi visi drabužiai, išskyrus švarką, šlapi, tai Liudys visą likusį vakarą tik su švarku po namus ir vaikščiojo. Kitą dieną paaiškėjo, kad "sniego procedūros" "susuko" dvimetrinę spintą (Liudą) į 1,5 metro pirduką. Tačiau neišblėsęs optimizmas leido surasti ir teigiamų pusių: "o aš dabar panašus į Al Pacino, jėga, ar ką?" O jam kitą dieną dar reikėjo vairuoti mašiną namo... 

8. Viešasis tualetas 

(Tekstas nerekomenduotinas vaikams bei jautrios sielos žmonėms) 
Optimizmo apaštalai tesė savo žiaurų darbą - "Kvietinės" dėžė tuštėjo. TADA VISKAS IR PRASIDĖJO(c). Įvykių chronologinė tvarka gali būti neteisinga, tačiau visi žemiau išdėstyti faktai yra tikri ir negali būti pavadinti "alkoholinėmis haliucinacijomis". 

a) Pisuarine dalis. 
"Sukant" eilinę čėrką ratu, pilietis (Žalias?) pakyla nuo stalo ir ramiai nužingsniuoja prie lango. Atsidaro orlaidę ir iškiša galvą į lauką. Dialogas prie stalo: 
- Turbūt dūmų per daug, nutarė gryno oro įkvėpt. 
- Man atrodo, jis vems. 
- Tegu vemia, vis ne namie. Kibirą vandens užpilsim - viską nuplausim. 
- Žiūrėkit, jis myža... 
- vo padla... 

b) Erotinė - pirotechninė dalis. 
Liudys bevaikštinėdamas staiga persikreipia, gašliai atkiša užpakalį ir pakelia švarko skvernus į viršų. 
(L) -UGNIES!!! 
Vienas iš "Entuziastų" pripuola prie užpakalio su žiebtuvėliu rankose. Drioksteli pirstelėjimas ir virtuvė nušvinta mėlyna šviesa. Tuo pačiu užsidega ir kai kurie plaukeliai. 
(L) -A!!! 

c) Fekalinė dalis (silpnų nervų skaitytojai gali šią dalį ir praleisti) 
Pokalbis: 
(sėdintys prie stalo) - O, žiūrėkit 
Liudys nuogas, bet su švarku, eina per virtuvę išsiskėtęs, iš jo "inkilo" (anot Kazlo) pradeda lįsti "varnėnas". Liudas ramiu veidu pritupia ir besvyruodamas pirmyn atgal pradeda atlikinėti savo gamtinius reikalus tiesiog vidury virtuvės. 
(sėdintys prie stalo) - Įkris... 
(sėdintys prie stalo) - Neįkris... 
(sėdintys prie stalo) - panašu, kad įkris... 
(sėdintys prie stalo) - ...neįkrito 
Liudžiui šauna PUIKI "mintis" - pasimėtyti savo kūriniu. Deja, po pirties sutraukti nugaros raumenys neleidžia ranka pasiekti savo kūrinio, kiek jis besistengtų, o sulenkti kojas per kelius nedaeina. Šedevras sunaikinamas krosnyje. 

9. Praradimai 

i) Daiktas: Raskladuškė (aliuminis) 
Praradimo būdas: Sulūžo per vamzdį, užkritus keturiems ant vieno miegančio "PaPu", bandant jį grąžinti prie stalo. 
Panaudojimo galimybės: Ribotos 

ii) Daiktas: Sudedama kėdutė (aliuminis) 
Praradimo būdas: Sulūžo atsisėdus 
Panaudojimo galimybės: Ribotos, nes malkoms aliuminis netinka 

iii) Daiktas: Pečiaus rankena (špižius) 
Praradimo būdas: Dingo 
Panaudojimo galimybės: Metafizinės 

iv) Daiktas: Keptuvė (špižius) 
Praradimo būdas: rankena nulūžo pati 
Panaudojimo galimybės: įvairios 

Išvados: Spalvotųjų metalų dingimas bei niokojimas gali būti paaiškinamas pasipelnymo tikslais. Bet ką galima daryti su špižium, kuris buvo niokojamas labai įtartinomis ir neaiškiomis aplinkybėmis??? Utenos antrasis Policijos poskyris iškėlė administracinę bylą, bet dėl visiško liudininkų parodymų nesutapimo ją tą pačią minutę ir uždarė. Pokštas. 

10. Kelionė atgal. 

Nieko labiau išsiskiriančio ir neįvyko. 

11. 

Beje, 2001 12 31 sukako 10 metų šiam niekuo ypatingu neišsiskiriančiam naujamečiui 

Original Story by Kristijonas (c) 1992-2001 
(c) TADA VISKAS IR PRASIDĖJO
(c)(tm)Zašibys inc. 

Editors group: Ernestas, Tobishas, Mierenas, Kazys (R) 

Teksto statistika: 
Žodžių - 1836 
Raidžhių - 11431 
Tekstas buvo suvedinėjamas - Keturias valandas. 
Pradėtas suvedinėti - 2001 02 04 13:05, Sekmadienį

Lietuviškai English German

© 2004 (1999) Blevyzgos.lt | Visos teisės (tipo) saugomos