:: Pradžia
:: Analizai
:: Auksinės varpos
:: Bybio dainos
:: Blevyzgos
:: Kalbos pirtelė
:: Kempinligė
:: Klizma
:: Šūdų malūnas
:: Distrofikų arena
:: Nuorodos
:: Kontaktai

Boba su smegenais tinka į žmonas, o visos kitos tik seksui


Blevyzgos.lt

Matematinė medžioklės teorija


Paprastumo dėlei apsiribosime tik liūtų (Felis leo), gyvenančių Sacharos dykumoje, medžiokle. Žemiau išvardinti metodai lengvai modifikuojami ir pritaikomi kitiems žinduoliams, gyvenantiems įvairiose pasaulio šalyse.


§1. Matematiniai metodai


1. INVERSINĖS GEOMETRIJOS METODAS. Patalpiname į nustatytą dykumos vietą narvą, įeiname ir užsirakiname iš vidaus. Atliekame erdvės inversiją narvo atžvilgiu. Dabar liūtas narvo viduje, o mes - išorėje.

2. PROJEKCINĖS GEOMETRIJOS METODAS. Be visumos apribojimų mes galime nagrinėti Sacharos dykumą kaip plokštumą. Projektuojam plokštumą į liniją, o liniją - į tašką, esantį narvo viduje. Liūtas susiprojektuos į tą patį tašką.

3. BOLCMANO ­ VEJERŠTRASO METODAS. Kertame dykumą linija, einančia iš šiaurės į pietus. Liūtas bus arba rytinėje dykumos pusėje, arba vakarinėje. Tarkime, kad jis yra rytinėje pusėje. Kertame ją linija, einančia iš rytų į vakarus. Liūtas bus arba šiaurinėje dalyje, arba pietinėje. Tarkime, kad jis yra pietinėje dalyje, kertame ją linija, einančia iš šiaurės į pietus. Šį procesą kartojame iki begalybės, ištempdami po kiekvieno žingsnio tvirtą tinklą išilgai skiriančios linijos. Gaunamų sričių plotas artėja į nulį, taigi liūtas galų gale atsidurs pasirenkamai mažo spindulio tinkle.

4. KOMBINUOTAS METODAS. Pastebėsim, kad dykuma yra separabili erdvė. Ji visur turi begalybę taškų, iš kurių mes pasirenkame taškų seką, riboje artėjančią į liūto buvimo vietą. Toliau, pasiėmę visą būtiną įrangą, eidami tais taškais, prisėliname iki liūto.

5. TOPOLOGINIS METODAS. Pastebėsim, kad liūto kūno ryšiai yra bet kuriuo atveju ne mažesni už toro ryšius. Verčiame dykumą į keturmatį pavidalą. Pagal [1], šioje erdvėje galima nenutrūkstamai atlikti tokią deformaciją, kad, atstačius trimatį pavidalą, liūtas atsidurtų mazge. Tokioje padėtyje jis bus nepavojingas.

6. KOŠI ARBA FUNKCINIS-TEORINIS METODAS. Nagrinėkime liūtą kaip analitinę koordinačių f(x) funkciją ir užrašykime integralą:


,
kur C - dykumos ribojamas kontūras, o - taškas, kuriame yra narvas. Po integralo sprendimo gausime f(x), t.y. liūtas narve.


§2. Teorinės fizikos metodai


1. DIRAKO METODAS. Pastebėsime, kad laukiniai liūtai Sacharos dykumoje yra nestebimi dydžiai. Iš to seka, kad visi stebimi Sacharos dykumoje liūtai - naminiai. Sugauti prijaukintą liūtą paliksime skaitytojams kaip savarankišką užduotį.


2. ŠREDINGERIO METODAS. Bet kuriuo atveju egzistuoja teigiama nelygi nuliui tikimybė, kad liūtas pats atsidurs narve. Sėdėkite ir laukite.

3. BRANDUOLINĖS FIZIKOSMETODAS. Patalpinkite naminį liūtą narvan ir paveikite jį ir laukinį liūtą keičiamuoju Majorano [2] operatoriumi. Arba tarkime, kad jūs norėjote sugauti liūtą, o sugavote liūtę. Tada pastarąją patalpiname narvan ir paveikiame keičiamuoju Heizenbergo operatoriumi, kuris keičia sukinius.


§3. Eksperimentinės fizikos metodai


1. TERMODINAMINIS METODAS. Dykumą perleisim pro pusiau laidžią membraną, kuri laidi viskam, išskyrus liūtą.

2. AKTYVACIJOS METODAS. Apšvitinkime dykumą lėtaisiais neutronais. Liūto viduje susikaups radioaktyvumas, ir jis ims skilti. Jei lauksime pakankamai ilgai, liūtas negalės parodyti jokio pasipriešinimo.

Literatūra
1. H. Seifert, W. Threlfall. Lehrbuch der topologie, 1934.
2. H. A. Bethe, R. F. Bacher. Rev. Mod. Phys., 8, 82 (1936).

Lietuviškai English German

© 2004 (1999) Blevyzgos.lt | Visos teisės (tipo) saugomos